Skąd obserwujemy

Tutaj dowiesz się czegoś więcej o nas i o naszej pasji.
Awatar użytkownika
RafalBel
Donator
Obserwuję: L980, M860,L999, BABKO/MEBAN-BIGLU, TOSPO-BABKO, GOTIX-ROE,

18 grudnia 2012, 20:08

Po pierwsze młody Kolego ;-)
W Polsce nie ma już dłuuugo przedrostka Upper, czyli Twojego U, np, UL980, a L980 :->
Po drugie dalej nie ruszyłeś słownika języka polskiego. Żadko, to Ty robisz poprawne zdania. Natomiast rzadko będziemy na Ciebie zwracać uwagę, skoro będziesz takie gafy sadził.
Po trzecie.
Istnieje magiczna strona o adresie google.pl . Uwierz, że Twoje problemy na pewno nie są oryginalne i na pewno komuś w 38 milionowym kraju, już przydarzyło się coś podobnego. Jednak łatwiej pytać nas 4 raz o adapter do MAKa... :shock: Nie wspominając melodramatu pt. "mak 102, czy mak 127, albo może jednak Synta 6, chociaż Synta 8 lepsza i wezmę ją".
Marcinspotter5 to wszystko dla Twojego dobra, ale weź to w końcu do siebie ;-)
Obrazek
Canon EOS 50D / EOS 40D+Synta 8" "Angel of the sky"+ Powermate TeleVue 2x + Uniden EZI33XLT
Obrazek
Robert_Wojciechowski

09 grudnia 2017, 06:40

Nie chciałem zakładać nowego tematu, żeby nie śmiecić. Ten wątek wydaje mi się najbardziej sensowny. Dla mnie przygoda z obserwacją samolotów zaczęła się jakieś 3 lata temu ale ograniczała się to patrzenia po prostu, bez wchodzenia w detale, oznaczeń korytarzy, itd. Przy okazji fotografia ale taka spod płotu, pokazy. Próby fotografowania przelotówek zawiesiłem na etapie manualnej 500. Za ciemna, efekty mizerne. Od dwóch tygodni gapię się na syntę 10", która stoi w pokoju i szlag mnie trafia bo jeśli już pojawiają się warunki to akurat jestem w pracy. Coś tam mniej więcej już teorię ogarniam ale brakuje praktyki. Jest tu ktoś z okolic Sosnowca kto miałby chęć wspomóc nowego przy pierwszych próbach?
Awatar użytkownika
vader
Administrator
Obserwuję: niebo :)
Kontakt:

09 grudnia 2017, 11:52

Cześć Robert,

niestety jesień - zima, to najgorszy okres w kontekście RNAV spottingu. Tego już nie przeskoczymy. Większość udzielających się osób tutaj jest na forumowej mapce - forumUsersMap

W razie problem pisz śmiało.
N 10" 'Simon II' + SCT 5", EOS 70D, 12x50, 8.5x32, 2x53
Intek AR-109, PlanePlotter: mo i vo
Obrazek
ODPOWIEDZ