Co dalej z grupą ?

Tutaj dowiesz się czegoś więcej o nas i o naszej pasji.
Awatar użytkownika
Rasog
Posty: 804
Rejestracja: 06 lutego 2007, 03:59
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Re: Co dalej z grupą ?

Post autor: Rasog » 02 grudnia 2006, 13:35

:-o Pięknie!
Ernesto, Grzesiu informujcie nas na bierzaco.

Imponujaco wygląda przyszłość jeśli moglibyśmy rozszerzyć naszą "organizację" ogólnie mówię o miłośnikach lotnictwa, nie zapominając o dziele przewodnim czyli spottingu

Oddziały terenowe miałyby swoją autonomię ale tak jak piszecie władze centralne muszą zostać powołane. A potem jak największa liczba członków( o co sie nie boję)formularze członkowskie, składki, zadania, wspólne spotkania, ech od czego jest też internet, który bedzie nam pomocny. Zresztą doświadczenia z forum nam sie przydadza w sprawach organizacyjnych.

Oczywiście jestem chętny do członkowstwa.

Ktoś ma pomysł i chęć wstąpienia, wystap! (heheheheh wystąp żeby wstąpić)

barfi
Posty: 170
Rejestracja: 06 lutego 2007, 04:43
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Co dalej z grupą ?

Post autor: barfi » 02 grudnia 2006, 19:13

Ja również z chęcią przystąpię.

Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1138
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Re: Co dalej z grupą ?

Post autor: grztus » 14 grudnia 2006, 03:03

Wgrałem właśnie wersję Alfa 2 statutu. Jest ona nieznacznie zmodyfikowana, z uwzględnieniem uwag Grim Jestera, choć jeszcze nie wszystkich. Trochę się zamotałem pomiędzy Walnym Zebraniem Delegatów a Walnym Zebraniem Członków, muszę sobie po prostu wydrukować ten tekst i wszystko dokładnie poukładać, jednak teraz tego nie zrobię, bo o 2 nad ranem i tak dość topornie się myśli... :-D
Przypominam też, że jest to "dopiero" druga iteracja, a będzie ich tyle, aby statut nie budził żadnych wątpliwości i był tak naprawdę dla nas przyjacielem a nie wrogiem.
Ernest - z w/w powodów nie uwzględniłem na razie twoich poprawek od 26.7 do 29.8, ale jak już to wszystko ogarnę...

Mam też serdeczną prośbę, aby zainteresowani nadsyłali mi swoje propozycje szczegółowe co do ramowych celów Stowarzyszenia i sposobów ich realizacji.

Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych!

Awatar użytkownika
grztus
Posty: 1138
Rejestracja: 05 lutego 2007, 17:57
Lokalizacja: Radom/Warszawa
Kontakt:

Re: Co dalej z grupą ?

Post autor: grztus » 13 marca 2007, 13:14

Posiadam już komplet dokumentów wymaganych do złożenia wniosku o rejestrację stowarzyszenia, zanim to jednak nastąpi musimy rozwiązać jeden poważny problem.

Otóż stowarzyszenie jako podmiot prowadzący działalność gospodarczą musi prowadzić pełną księgę handlową. Oznacza to innymi słowy dość skomplikowaną księgowość, z którą jednak bylibyśmy w stanie sobie poradzić. Pojawia się jednak kolejny element układanki, jak wstępnie ustalił Grim Jester, ustawodawca żąda, aby księga była asygnowana podpisem księgowego. Jeżeli okaże się to faktem, to musielibyśmy zatrudnić np. na umowę zlecenie jakiegoś księgowego/księgową, a nie trzeba chyba nikogo przekonywać iż tak naprawdę wszystko co uzyskalibyśmy ze składek członkowskich pochłonęło by zatrudnienie takiej osoby.
Zwracam się zatem z apelem do zainteresowanych forumowiczów, abyście poszukali wśród rodziny czy znajomych jakiegoś księgowego/księgowej i podpytali o możliwość współpracy "za uśmiech" :-D

ODPOWIEDZ